Czyli zabawy ogólnorozwojowe dla dzieci.

Rozwój dziecka w pierwszych latach jego życia jest tak dynamiczny, że czasami trudno za nimi nadążyć ;-). Są to setki nowych umiejętności, które prowadzą do doskonalenia się funkcjonowania Malucha w świecie. Aby dziecko się prawidłowo rozwijało potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, miłości, a także zróżnicowanej zabawy.

IMG_1732                                                                       IMG_1736

To właśnie zabawa stanowi fundament postępów dziecka! To inwestycja w wielostronny rozwój oraz budowanie kompetencji i szczęścia Twojego szkraba.

Zajęcia rozwojowe dostosowane są do wieku i potrzeb dziecka. W tym celu przed spotkaniem tworzę indywidualny scenariusz zabaw, dzięki któremu dziecko będzie mogło w pełni korzystać z zaproponowanych zestawów ćwiczeń (oczywiście jeśli tylko będzie miało na to ochotę ;-)… istnieje bowiem ewentualność, że to mały szkrab będzie wolał opracować swój własny „scenariusz” podczas naszego spotkania :-D).

Proponowane tu zabawy to nic innego jak stymulacja rozwoju dziecka. Wiele codziennych aktywności jest już pewnego rodzaju stymulacją: każdy kontakt z dzieckiem, ubieranie, kąpiel, spacer… Warto jednak poszerzyć swoje horyzonty i poszukać również innych form aktywności. Niezbędna jest tu dokładna obserwacja etapu rozwojowego dziecka. Jeżeli odgadniemy jego potrzeby, bez trudu będziemy mogli dobrać takie zabawy, które pozwolą mu rozwijać się dalej.

little girl playing on floor at home or kindergarten

Poza tym, że zabawy ogólnorozwojowe są uwielbiane przez dzieciaki, mają one jeszcze kilka niezaprzeczalnych korzyści. Między innymi:

-stymulują wszystkie sfery rozwoju dziecka

-pobudzają i wspierają ruchowy, poznawczy, emocjonalny i społeczny rozwój dziecka.

-rozwijają twórczość i kreatywność.

-łączą eksperymentowanie, manipulowanie, oglądanie i działanie z radością poznawania, tworzenia i dobrą zabawą

-aktywują potencjał i zdolności dziecka.

-kształtują pomysłowość i samodzielność

-rozwijają pasje i zainteresowania dziecka.