O mnie

Nazywam się Marta Wysocka-Jóźwiak, jestem psycholożką, terapeutką Integracji Sensorycznej oraz mamą dwójki dzieci – dziewięcioletniej Gabrysi i siedmioletniego Michałka.

Moją pasją są dzieci i ich fascynujący rozwój w pierwszych latach życia. To one inspirują mnie do kreatywności, otwartości i tworzenia scenariuszy zabaw, które są dla nich źródłem ogromnej radości, a jednocześnie wspierają ich rozwój. Relacje z dziećmi przynoszą mi ogromną satysfakcję, ponieważ prowadzą do wymiany niesamowitej energii, która tworzy się podczas naszych wspólnych zabaw. One – z wielkim uśmiechem zdobywają nowe umiejętności, rozwijają się, tworzą… a ja – (z wielkim uśmiechem ;-P), zdobywam nowe umiejętności, rozwijam się i tworzę :-).

SAM_1621

Jestem początkującą autorką książek dla dzieci. Zobacz więcej Książki

Moje artykuły widnieją na portalu DZIECI SĄ WAŻNE:
Korzyści z rymowanek
Koncentracja uwagi
Odkrywanie, eksperymentowanie, zabawa

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, uzyskując tytuł magistra psychologii, a następnie zdobyłam uprawnienia terapeuty Integracji Sensorycznej w Polskim Stowarzyszeniu Terapeutów Integracji Sensorycznej.

Dodatkowo ukończyłam kursy i szkolenia: „Wczesna interwencja terapeutyczna i wspieranie rozwoju. Elementy diagnozy i terapii dziecka 0-36 m.ż.”, „Psychoterapia systemowa indywidualna i rodzin”, „Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym na podstawie rysunków”, „Bajkoterapia”, „Diagnoza rozwoju i ocena funkcjonowania dziecka w wieku 0-3 lat”, „Język migowy I stopnia”.

SAM_2395

Swoje doświadczenie zdobywałam jako opiekunka dziecięca, na stażach w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Ognisku Wychowawczym, jako koordynator projektów i psycholog w stowarzyszeniu, które opiekuje się osobami niepełnosprawnymi, chorymi na SM. Cały ogrom doświadczeń i nowych umiejętności zdobyłam również dzięki etatowi na stanowisku – mama na urlopie wychowawczym. Wychowanie dwójki dzieci dało mi wiele radości i satysfakcji, ale również obdarowało mnie inspiracją i nowymi pomysłami, które stanowią cenny dorobek podczas pracy z innymi dziećmi.

Dodatkowo ponad 10 lat współpracowałam z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej podczas wdrażania i rozliczania zadań realizowanych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Obecnie współpracuję z Sens Terapii gdzie jestem terapeutką Integracji Sensorycznej oraz Terapii Ręki.

Ogromną radość przynosi mi również uczestnictwo w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Wspieram całym sercem m.in.:

http://hospicjum.lublin.pl/zbierajcie-nakretki/

http://www.lamillou.com/shop/by-magdalena-rozczka

– http://endo.pl/tematy/akcja-charytatywna