Bo to dzięki wesołej zabawie dziecko będzie zdobywało nowe umiejętności, rozwijało swój osobisty potencjał, czy utwierdzało się w przekonaniu, że jest wartościowym człowiekiem. Główną ideą Domowej Akademii Rozwoju jest wspieranie etapów rozwojowych małych dzieci pod względem koordynacji ruchowej, sprawności manualnej, zdolności poznawczych i językowych. Będziemy się bawić, turlać, skakać, tańczyć, malować, budować, słuchać muzyki, czytać bajki terapeutyczne i bawić się z wierszykami. A to wszystko w ciepłej, domowej atmosferze w „pokoju zabaw”, który jest tak skonstruowany aby dziecko bawiło się wesoło, ale też bezpiecznie.

IMG_1737                                 IMG_1739

Prowadzone zajęcia oparte są na ugruntowanej wiedzy psychologicznej oraz na ukończonych kursach i szkoleniach z zakresu rozwoju dziecka. Do pracy z dziećmi wykorzystuję również Zabawy Fundamentalne Colina Rose oraz Gordona Drydena, uprawnienia z zakresu integracji sensorycznej, wskazówki fizjoterapeuty Pawła Zawitkowskiego zawarte w jego książkach „Mamo Tato Co Ty na to?” oraz własne pomysły, które sprawdzały się podczas wychowania dwójki moich dzieci, a także podczas zabaw z innymi dziećmi.­­

Bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa maluchów uczestniczących w zajęciach, dlatego początkowo mogą w nich również uczestniczyć rodzice.  Czas ich pobytu ustalimy indywidualnie i będzie on dostosowany do naturalnych potrzeb dziecka.