IMG_1723                         IMG_1736

Zajęcia rozwojowe prowadzone są w trybie indywidualnym w celu skupienia 100% uwagi na konkretnym dziecku oraz dla uzyskania trwałych efektów działań.

Dostosowane są one do wieku i potrzeb dziecka. W tym celu przed spotkaniem tworzę indywidualny scenariusz zabaw, dzięki któremu dziecko będzie mogło w pełni skorzystać z zaproponowanych zestawów ćwiczeń i zabaw.

Zajęcia te:

– stymulują wszystkie sfery rozwoju dziecka,

– pobudzają i wspierają ruchowy, poznawczy, emocjonalny i społeczny rozwój dziecka,

– rozwijają twórczość i kreatywność,

– łączą eksperymentowanie, manipulowanie, oglądanie i działanie z radością poznawania, tworzenia i dobrą zabawą,

– aktywują potencjał i zdolności dziecka,

– kształtują pomysłowość i samodzielność,

– rozwijają pasje i zainteresowania dziecka.

Wprowadzane będą również elementy integracji sensorycznej. Jest to proces, w którym następuje organizacja dostarczanych do naszego organizmu wrażeń, tak by mogły być wykorzystane w celowym, zakończonym sukcesem działaniu. Określana jest jako terapia naukowej zabawy. Dziecko wykonuje ćwiczenia i zabawy ruchowe, które poprawiają jakość odbierania, przesyłania i organizowania bodźców, czyli jakość funkcjonowania systemów sensorycznych.

IMG_1731                              IMG_1727

Zajęcia rozwojowe mają jeszcze jeden cel. Podczas zajęć mama ma okazję się zrelaksować, pójść do fryzjera, kosmetyczki, czy na zakupy i trochę odetchnąć od opieki nad maluchem. Jest to niezwykle ważne szczególnie dla mam pozostających na długich urlopach macierzyńskich, czy wychowawczych. Taka chwila relaksu potrafi sprawić, że mama jest spokojna, wypoczęta i szczęśliwa – a to ważny element w wychowaniu szczęśliwego dziecka :-).